Rady a informace


Prodáváme bižuterii, takže je na začátku třeba objasnit, že za bižuterii jsou považovány šperky, které nejsou vyrobeny z drahých kovů. U popisů jednotlivého zboží můžete narazit na pojmy "v barvě.. stříbrné, platinové, bronzové, měděné, zlaté - nejde o drahé kovy, jde jen o pojmenování barev a odstínů.


O bižuterii můžeme také říci, že je jednodušší ji poškodit a v případě nesprávné péče ztratit její původní lesk a atraktivitu.
Vyvarujte se působení chemických látek (lak na vlasy, parfém, make up nebo jiný z kosmetických přípravků), šperky si sundávejte před kontaktem s vodou (mytí rukou, sprchování, plavání v bazénu atd.), neusínejte s nimi - riskujete jejich deformaci, vyhraďte pro bižuterii speciální místo (šperkovnici, sáčky, pytlíčky), kde bude chráněna před vlhkostí, světlem a dalšími vlivy jako je třeba kyslík. Nenoste tyto šperky při sportu. Mezi fyzikální jevy, jež bižuterii škodí, patří především ostré sluneční světlo, vlhko či například intenzivní horko, kterému jste vystavování v saunách. Světlo poškozuje galvanované části šperků a usazený prach zase mění barvu lakovaných komponentů (třeba dráty). Tyto povrchy také mohou v čase ztrácet na své odolnosti a korodují. Základní pravidlo - bižuterii navlékáme jako poslední a sundáváme jako první.

Chcete-li zbavit bižuterii drobných nečistot, použijte k tomu sametový nebo flanelový hadřík (skvělý je i hadřík na brýle). Díky němu se zbavíte drobných, povrchových, nečistot. Potřebujete-li zbavit šperk jinou nečistotou, nikdy nepoužívejte chemické čističe! Navlhčete zubní kartáček a jemně se špinavých částeček zbavte.


Jednotlivá bižuterie je vyrobena z různých slitin a může obsahovat nikl. V nabídce najdete také náušnice s háčky z chirurgické oceli - u tohoto materiálu může dojít pouze k jejímu mechanickému poškození - jako např poškrábání. Pokud dojde ke zčernání, je to vlivem působení jiných kovů nebo kyselin.

Postříbřený sortiment je ošetřen stříbrnou sloučeninou a na produktech je vyražen punc 925, nejedná se o produkty které by byly celé ze stříbrna, ale jsou pouze postříbřeny - o tyto produkty je potřeba starat se tak jako o bižuterii.